Tervise edendamisega seotud kulud

Ettevõtte kontolt võib hüvitada  (ei pea hüvitama) tervise edendamiseks tehtud kulutusi kuni 100€ kvartalis ühe töötaja kohta.

Tingimused:

  1. Tööandja peab pakkuma võimalust kõigile töötajatele
  2. Kuludelt ei tohi sisendkäibemaksu tagasi arvestada (kuludesse läheb summa koos käibemaksuga)
  3. Summa ei ole edasi kanduv ega tagant järgi kasutatav
  4. Kulude tõestuseks on vaja kuludokumenti ehk arvet

Maksuvabastus kehtib kui tööandja hüvitab kulusid oma:

  1. Töötajale
  2. Juhatuse liikmele
  3. Ametnikule ( avaliku sektori puhul)
  4. VÕS lepingu alusel töötavale füüsilisele isikule ( nt. töövõtu lepingu või käsunduslepingu puhul)

Mida võib maksuvabalt hüvitada:

  1. avaliku rahvaspordiürituse osavõtutasu ( nt. Tallinna Maratonil osalemine)
  2. sportimis- või liikumispaiga regulaarse kasutamisega otseselt seotud kulutused (nt. jõusaali kuutasu)
  3. tööandja olemasolevate spordirajatiste ülalpidamiseks tehtavad kulutused (nt. ettevõtte enda ruumides paikneva jõusaali ülalpidamiskulud.)
  4. tervishoiukorralduse infosüsteemi kantud või vastavat kutsetunnistust omava taastusarsti, füsioterapeudi, tegevusterapeudi, logopeedi või kliinilise psühholoogi teenuste kulud
  5. ravikindlustuslepingu kindlustusmakse

NB! Kui tööandja rajab kontorisse spordisaali ja ostab saali uusi vahendeid või seadmeid, käsitatakse tehtud kulu ettevõtlusega seotud väljamaksena, mida ei maksustata. Ehk sellele piirmäär ei rakendu.

Arsti külastusi selle maksusoodustuse mõistes otse hüvitada ei tohi, küll aga tohib ettevõte sõlmida ravikindlustuslepingu oma töötajatele, mis omakorda hüvitav nt hambaarsti külastuse kulud. Veidi veider süsteem aga noh, nii ta on.

Sama loogika kehtib ka erinevate ennetavate tervisetestide puhu.

Aga – töötervishoiu arsti külastus on seadusest tulenev kohustus ja sellega seoses ka ettevõtlusega seotud kulu. Seega võib selle ettevõtte kuludesse kanda ning eraldi deklareerima ei pea.

Kõik tervise edendamisega seotud kulud tuleb deklareerida üks kord aastas 1. veebruariks INF 14 vormil. Seal tuleb märkida kvartaalselt kasutatud summa ning kasutajate arv.

Juhul kui oled mõni kvartal ületanud lubatud piirmäära, tuleb see deklareerida tavapärasel TSD lisa 4-l erisoodustusena.